Kúpiť zimné korčule – e-shop

Sprievodca výberom
korčúľ


Zimné korčule  >  Či máte 5, alebo napríklad 55 rokov, pomôže vám škola ľadového korčuľovania

Či máte 5, alebo napríklad 55 rokov, pomôže vám škola ľadového korčuľovania

Na štadiónoch po celej republike sa konajú lekcie ľadového korčuľovania pre deti i dospelých. Môžete si vybrať skupinovú, alebo individuálnu výučbu. Len na vás záleží, či chcete korčuľovať rekreačne, alebo si týmto populárnym športom zvýšite kondíciu.

V škole ľadového korčuľovania ovládnete základnú techniku ako odrážanie, zatáčanie, brzdenie a prešľapovanie.

Keď si priplatíte, bude sa inštruktor venovať iba vám a naučíte sa to, čo práve potrebujete. Od základov až po krasokorčuľovanie či hokejové zručnosti.

Kedy majú začať korčuľovať deti?

Tréneri odporúčajú začať s ľadovým korčuľovaním vo veku okolo 4 rokov. Možno sa aj vo vašom okolí organizujú celodenné kurzy či detské tábory s korčuľovaním. A pre odrastené deti sú tu napr. teambuildingy.

Tip na školu ľadového korčuľovania

Výuku ľadového korčuľovania ponúka napr. Kraso klub Bratislava. Škola chce pomôcť celej verejnosti so zlepšením športovej kondície a zručností, čo je zaiste veľmi záslužné. Na jej webe sa píše: „Nevie sa vaše dieťa rozhodnúť či chce byť hokejista alebo krasokorčuliar? Dajte mu čas porozmýšlať a my ho zatiaľ naučíme korčuľovať!“

Zdieľajte článokOdporúčame zimné korčule


Ďalšie novinky

Ako uskladniť zimné korčule po sezóne?

Zimné korčule, rovnako ako ostatné športové potreby, potrebujú pravidelnú údržbu a vhodné uskladnenie. Len tak môžu dobre plniť svoju funkciu zase budúcu sezónu.

všetky novinky